شنبه, 9 مهر 1401
 
 • ساعت : ۱۲:۴۱:۵۰
 • تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ 
 • کد خبر : ۱۶۹۵۰۴
مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)
اجرای پنجمین تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی كشاورزی
پنجمین تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی کشاورزی سال 1401با عنوان "معرفی و مقایسه ارقام جدید سبزی و صیفی و عملکرد آنها" برگزار شد.

اجرای پنجمین تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی کشاورزی

پنجمین تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی کشاورزی سال 1401با عنوان "معرفی و مقایسه ارقام جدید سبزی و صیفی و عملکرد آنها" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)؛ پنجمین تور آموزشی، ترویجی و پژوهشی کشاورزی سال 1401با عنوان "معرفی و مقایسه ارقام جدید سبزی و صیفی و عملکرد آنها" صبح روز دوشنبه 10 مردادماه 1401 در مزرعه شماره 3 مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)  با همکاری بخش خصوصی (شرکت دلتا پارس نهاده) از ساعت 9 الی 12 برگزار گردید جمعی از محققین، کارشناسان و مدیران سازمان ها و نهادهای استان البرز در این تور از جمله مهندس شمس آذر رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز، مهندس محمدی و حیدری از کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان البرز و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان­های طالقان، نظر آباد، هشتگرد و همچنین مدیران و کارشناسان میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز  و 35 نفر از کارکنان، مدرسین و اعضای هیأت علمی مرکز در این تور حضور داشتند. در این تور 50  رقم اصلاح شده انواع ملون، ذرت شیرین، گوجه فرنگی، کدو، خیار به شرکت کنندگان معرفی شد. شرکت کنندگان به صورت حضوری از نزدیک با ارقام متفاوت سبزی و صیفی و ویژگی های مختلف از جمله مقاومت به بیماریها و آفات، خشکی ، زودرس بودن ، ماندگاری و بازارپسندی، انبارداری و ... آشنا شدند.  همچنین در این تور به مقایسه ارقام گلخانه ای سبزی و صیفی نیز پرداخته شد.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  6.0.3.0
  V6.0.3.0