شنبه, 9 مهر 1401
 
 • ساعت : ۱۰:۲۰:۵۸
 • تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ 
 • کد خبر : ۱۶۹۸۲۸
برگزاری اولین كارگاه آموزشی "فناوری نانو در كشاورزی؛ دستاوردها و كاربردها"

برگزاری اولین کارگاه آموزشی "فناوری نانو در کشاورزی؛ دستاوردها و کاربردها"

اولین کارگاه آموزشی "فناوری نانو در کشاورزی؛ دستاوردها و کاربردها" دهم مرداد ماه جاری در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)؛ اولین کارگاه "فناوری نانو در کشاورزی؛ دستاوردها و کاربردها"در تاریخ 10مرداد ماه 1401 در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) در محل سالن استاد کمالی نژاد بصورت حضوری/ مجازی برگزار شد.

این کارگاه آموزشی با سخنرانی دکتر خیام نکویی رئیس کمیته راهبردی فناوری نانو وزارت جهاد کشاورزی آغاز به کار کرد. دکتر خیام نکویی ضمن خیرمقدم به حضار و تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش، از دکتر میررحیمی و همکارانشان در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) به منظور برگزاری کارگاه آموزشی "فناوری نانو در کشاورزی؛ دستاوردها و کاربردها" تشکر کرد و گفت: ما از برگزاری این کارگاه های آموزشی ارزشمند استقبال می کنیم. وی افزود: چنین فعالیت های ارزشمندی موجب تبادل اطلاعات و تقویت نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف می گردد و  استانها تجربیات خوبی بدست خواهند آورد. ایشان بر ادامه برگزاری این کارگاه ها تاکید نمود.

در ادامه دکتر جهانشاهی نائب رئیس و دبیر کمیته راهبردی فناوری نانو وزارت جهاد کشاورزی توضیحاتی در خصوص  اهداف و دستور‌العمل کمیته راهبردی فناوری نانو وزارت جهاد کشاورزی ارائه نمود. ایشان بیان کرد: علیرغم اینکه ایران از لحاظ تولیدات علمی در حوزه فناوری نانو کشور در رتبه چهارم جهان قرار دارد اما نتوانسته ایم در زمینه تولید فناوری و تجاری سازی موفق عمل کنیم. بنابراین تاکید کمیته راهبردی فناوری نانو وزارت جهاد کشاورزی بر تولید و تجاری سازی فناوری می باشد.

سپس دکتر داودی مدیر گروه بخش نانو پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران و عضو کمیته راهبردی فناوری نانو وزارت جهاد کشاورزی، به ارائه مطالب ارزشمندی در خصوص مفاهیم و کاربردهای فناوری نانو و همچنین دستاورد های پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در این حوزه پرداخت.

 در ادامه دکتر دالوند رئیس دبیرخانه کمیته راهبردی فناوری نانو، شرحی مختصر از فعالیت های این دبیرخانه از زمان آغاز فعالیت ارائه نمود. سپس دکتر جهانشاهی به نیابت از دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی،  حکم انتصاب مهندس روشن نژاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز را به عنوان رئیس کمیته راهبردی فناوری نانو کشاورزی این استان به ایشان تقدیم نمود.

پس از آن دکتر شریف نسب عضو هیأت علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی و دکتر متشفی، عضو هیأت علمی موسسه تحقیقات علوم دام کشور  به ارائه دستاورد های موسسات خود در حوزه فناوری های نانو پرداختند.

در انتها دکتر میررحیمی رئیس مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) و دبیر کمیته فناوری نانو کشاورزی استان البرز مباحث عوامل اقتصادی-اجتماعی موثر بر پذیرش فناوری نانو در بخش کشاورزی را بیان کرد.  

شایان ذکر است این کارگاه آموزشی با حضور بیش از چهل نفر ازاعضای کمیته و کارگروه های تخصصی فناوری نانو کشاورزی استان البرز، اعضای هیات علمی و کارشناسان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و موسسات تحقیقاتی استان البرز و همزمان بیش از 300 نقطه اتصال از سراسر برگزار شد و شرکت کنندگان از مباحث مطرح شده در کارگاه بهره مند شدند. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  6.0.3.0
  V6.0.3.0