شنبه, 9 مهر 1401
 
 • ساعت : ۸:۲۸:۵۲
 • تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ 
 • کد خبر : ۱۶۹۸۵۹
پژوهشکده چای خبر داد
برگزاری نشست سه جانبه بین بنیاد آبادانی و پیشرفت علوی، سازمان چای و پژوهشكده چای در شهرستان املش استان گیلان

برگزاری نشست سه جانبه بین بنیاد آبادانی و پیشرفت علوی، سازمان چای و پژوهشکده چای در شهرستان املش استان گیلان

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور و بر اساس دعوت کتبی بنیاد آبادانی و پیشرفت علوی (شعبه مستقر در شهرستان املش استان گیلان)، در روز چهارشنبه مورخه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱؛ نشست تخصصی با محوریت حمایت از چای و چای‌کاری در این شهرستان با مشارکت بنیاد موصوف، سازمان چای و پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور برگزار شد.

در این نشست سه جانبه، ابتدای جلسه آقای اسماعیل‌زاده مدیر شعبه بنیاد در شهرستان املش ضمن تبیین اهداف بنیاد، تمایل بنیاد را برای همکاری و مساعدت لازم در جهت محرومیت‌زدایی از چای‌کاران منطقه، ابراز داشتند و تاکید بر همکاری سه جانبه بین آن بنیاد، سازمان چای و پژوهشکده چای موسسه تحقیقات علوم باغبانی نمودند. در ادامه جلسه، مهندس سازنده معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور محورهایی را که می‌توان از مساعدت‌های بنیاد بهره برد، برشمرد و تمایل سازمان چای را در این همکاری اعلام نمودند. در این نشست، دکتر شیرین‌فکر معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته‌ها و مهندس عسکری‌اطاقوری مسئول دفتر حوزه ریاست پژوهشکده به عنوان‌ نمایندگان پژوهشکده چای حضور داشتند. دکتر شیرین‌فکر ضمن دعوت از نمایندگان بنیاد آبادانی و پیشرفت علوی برای بازدید از پژوهشکده چای، بسته حمایتی را از طرف پژوهشکده برای عملیاتی نمودن در منطقه پیشنهاد دادند که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

در پایان جلسه، مقرر شد در قالب تفاهم‌نامه سه جانبه به همراه پیشنهادهای تکمیلی سازمان چای این بسته حمایتی در آینده مصوب و طرفین در عملیاتی نمودن آن اهتمام ورزند. هم‌چنین مدیر منطقه‌ای بنیاد علوی جناب آقای اسماعیل‌زاده علاقه‌مندی مجموعه بنیاد را برای حمایت از طرح‌های پژوهشی مساله‌محور در راستای توسعه صنعت چای کشور ابراز داشتند.

 

  

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  6.0.3.0
  V6.0.3.0