• ساعت : ۱۲:۵۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ 
  • تعداد بازدید : 276
هادی اسدی رحمانی :
پدافند غیرعامل، كلید امنیت غذایی كشور

هادی اسدی رحمانی :

پدافند غیرعامل، کلید امنیت غذایی کشور 

 هادی اسدی رحمانی رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور گفت:  فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل فرصتی مهم برای بررسی و آگاهی از اهمیت این حوزه در حفظ امنیت غذایی و منابع پایه تولید منجمد آب و خاک کشور است. در بخش کشاورزی، حفظ امنیت غذایی از اهمیت بسیاری برخوردار است و تأمین محصولات کشاورزی با کیفیت و سالم یکی از اولویت‌های این حوزه می‌باشد.
   رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب کشور بیان کرد:  باید بیشتر از همیشه با توجه به نقش مؤثر مراکز تحقیقاتی و علمی در مدیریت منابع تولید به پیشگیری از عوامل غیرعامل تکیه کرد. در این راستا، از طریق ارائه دانش، توصیه‌ها و راهکارهای علمی به کشاورزان و متخصصان این حوزه، می توان به پیشگیری از تهدیدها و حفظ کیفیت خاک و آب کمک کنیم. علاوه بر این، ترویج کشت محصولات مقاوم به کم‌آبی و افزایش بهره‌وری در مصرف آب و خاک کشاورزی نقش مهمی در مدیریت منابع ایفا می‌کند.
 اسدی رحمانیبا تاکید بر اینکه  تغییرات اقلیمی و کمبود منابع آبی به عنوان تهدیدات جدی در کشاورزی شناخته می‌شوند، افزود: نه تنها به تحقیقات در زمینه افزایش بهره‌وری آب نیاز داریم بلکه نیازمند انتقال دانش به کشاورزان و اجتماع نیز هستیم تا در مدیریت کمبود منابع آبی موفق باشیم.

وی همچنین ضرورت حفاظت از منابع خاک کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: تولیدات کشاورزی کشور در عرصه 5/18 هکتار خاک در چرخه کشاورزی انجام می شود و لازم است چالش خاک های کشور به دقت بررسی شده و راهکارهای مناسب برای مقابله با این چالش ها اتخاذ شود.
   اسدی رحمانی در پایان گفت: فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل فرصتی عالی است تا به دقت به اهمیت این حوزه در امنیت غذایی کشور توجه کنیم و تأکید کنیم که همگان می‌توانند نقش مؤثری در این زمینه ایفا کنند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0