• ساعت : ۱۴:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 169
احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
سازمان تات تقویت كننده توان علمی كشور است

احمد وند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 سازمان تات تقویت کننده توان علمی کشور است


معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پنجمین دوره هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی با شعار "کتاب، دانایی و توانایی کشاورزی" با اشاره به اینکه سازمان تات تقویت کننده توان علمی کشور است، گفت: دستاور های علمی علاوه بر قدرت امید بخش نیز می باشند.
به گزارش روابط عمومی سازمان تات؛ احمدوند با تاکید بر اینکه توانایی های علمی کشور باید به جامعه معرفی شود، افزود: ریشه قدرت یک کشور علم و دانش است و با پایداری در تولیدات علمی به قدرت واقعی می رسیم.
وی با اشاره به رشد عناوین کتاب پس از پیروزی انقلای اسلامی، افزود: در سال یکصد و ده هزار عنوان کتاب در کشور منتشر می شود، که نزدیک به ۸۰ هزار عنوان آن چاپ نخست است.
احمدوند افزود: نسل جدید نسبت به نسل گذشته علاقه مند به مطالعه کتاب است به طوری که بیش از ۲۰ هزار عنوان کتاب کودک در سال در کشور منتشر می‌شود.
وی با بیان این که پژوهش‌های کاربردی و ترویجی در کشور باید مورد توجه قرار بگیرد، ابراز امیدواری کرد که سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج در حوزه پژوهش‌های کاربردی، ترویجی و همچنین اقتصاد دانش پیشگام باشد.
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اذعان به این که مردم ایران در زمینه کتاب‌خوانی رتبه نخست را میان کشورهای منطقه دارند، تصریح کرد: ایران در حوزه کتاب‌خوانی جزو کشورهای برتر جهان نیز است.
وی به نتیجه یک نظرسنجی و پژوهش در مرکز پژوهشی صدا و سیما در دو سال قبل اشاره کرد و گفت: میانگین مطالعه جمعیت فعال کشور ما به غیر از کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی بیش از ۳۵ دقیقه در روز می‌باشد.
احمدوند افزود: مطالعه کتاب در ایران رو به رشد است و برخلاف برخی از کشورهای پیشرفته، نسل جوان و کودک ما بیشتر کتاب می‌خوانند.
وی درباره قیمت کتاب نیز تصریح کرد: نرخ رشد قیمت کتاب کمتر از نرخ تورم کشور طی ۱۰ سال گذشته است.
احمدوند گفت: قیمت کتاب قابل توجه است، اما نسبت به بقیه اقلام، کمتر گران شده ضمن آن که می‌توان از کتابخانه‌ها و کتاب‌های الکترونیکی و صوتی نیز استفاده کرد.
معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این حق نویسنده است که از دستاوردها و پژوهش‌های چند ساله خود منتفع شود.

آقا میری رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز در این برنامه با اعلام آمادگی دانشگاه ها در کنار وزارت جهاد کشاورزی در راستای رسیدن به امنیت غذایی گفت: فعالیت بیش از 10 هزار عضو علمی در بخش کشاورزی سرمایه با ارزشی جهت دستیابی به امنیت غذایی در کشور است.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی بر تشویق داوطلبان کنکور جهت انتخاب رشته در حوزه کشاورزی تاکید کرد و افزود: دانشجویان با تحصیل در رشته کشاورزی با مهارتی که می آموزند براحتی جذب بازار کار می شوند.

img_7216.jpg

img_7149.jpg

 

6.1.9.0
V6.1.9.0