شنبه, 9 مهر 1401
 
  • ساعت : ۱۵:۳۸:۵۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ 
  • تعداد بازدید : 374
  • کد خبر : ۱۷۲۴۳۲
در آستانه هفته دفاع مقدس:
از ایثارگران و فرزندان شهدای ستاد سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی تجلیل شد

در آستانه هفته دفاع مقدس: 

از ایثارگران و فرزندان شهدای ستاد سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی تجلیل شد

 

در آستانه هفته دفاع مقدس  با حضور مهندس احمدی معاون توسعه منابع و مدیریت سازمان، حجت الاسلام هاشمی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان ، دکتر صفت الله رحمانی فرمانده  پایگاه مقاومت بسیج انصارالحسین سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس خشنود مدیر کل دفتر منابع انسانی و نوسازی اداری،  مهندس مهدی شاه حسینی مشاور رئیس سازمان در امور ایثارگران و سایر مدیران ستادی، از   ایثارگران و فرزندان شهدای ستاد سازمان چهارشنبه ۳۰ شهریور در سالن شهید اسماعیلی راد تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام هاشمی مسئول حوزه  نمایندگی ولی فقیه در سازمان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، آرامش و امنیت حاکم بر فضای جامعه را مرهون فداکاری و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان دانست و اظهار داشت: امروز باید به واسطه این امنیت و آرامش کشور قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده‌های معزز آنان باشیم که اگر این ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی‌ها نبود کشور به عزت و اقتدار امروز  دست نمی‌یافت.

وی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا و مدافعان وطن ، اخلاص در عمل را مهم ترین خصوصیت ممتاز رزمندگان سال های دفاع مقدس دانست که امام خمینی آن شخصیت بزرگ که تا به امروز نیز ناشناخته مانده است در توصیف مقام شهدا خود را نیازمند شفاعت آنان دانسته و آرزویش را محشور شدن با بسیجیان مخلص عنوان می دارد.

وی  تعبیر امام خمینی از  بسیج را با عنوان "شجره طیبه" مورد اشاره قرار داد و به ثمر نشستن این شجره مبارک را حاصل جانفشانی همه رهروان شهدا دانست و ابراز امیدواری کرد امروز ما در وزارت جهاد کشاورزی و به ویژه در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی  بتوانیم در عرصه علم و تلاش های علمی الگویی بسیجی باشیم.  

دکتر رحمانی فرمانده بسیج پایگاه مقاومت انصارالحسین(ع) سازمان با تبریک هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره امام خمینی و شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت و بر تبیین مجاهدت و مقاومت مردم در هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس باعث مقاومت بیشتر ایران اسلامی در مقابل استکبار جهانی شده است، افزود: دفاع مقدس گنجینه بی بدیل در 4 دهه گذشته است که به عنوان چراغ راه انقلاب اسلامی عامل ارتقاء روحیه جهاد و شهادت بوده است.

مهندس احمدی معاون توسعه منابع و مدیریت  سازمان ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافعان امنیت و عزت ایران اسلامی بیان داشت:  خود را مدیون ایثارگران می دانیم و در همه شئون وظیفه داریم ضمن تکریم جایگاه آنان،  هر آنچه در توان داریم برای خدمت به این عزیزان به کار بندیم.

مهندس احمدی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، ضمن ارج نهادن به ایثار و ازخودگذشتگی عزیزان رزمنده در ایام دفاع مقدس بیان داشت: مجاهدت این عزیزان با هیچ واژه ای قابل قدردانی نیست و امروز جهت ادای احترام به مقام ارزشمند این عزیزان گرد هم آمده ایم.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در سالی که با عنوان تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی نامگذاری شده است افزود:  سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی  با داشتن رویکردهای جدید برای تامین امنیت غذایی نیازمند به روحیه جهادی برای رسیدن به اهداف و سیاست گذاری‌های خود است  که  برای تحقق آن نیاز به همان روحیه ایثار و ازخودگذشتگی مانند عزیزان رزمنده در ایام دفاع مقدس داریم.

مهندس خشنود مدیرکل دفتر منابع انسانی و نوسازی اداری با ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس در پاسداشت پایمردی های جوانان این مرز و بوم در جبهه های نبرد حق علیه باطل بیان داشت: رزمندگان همچون فرشته های الهی بودند که با اخلاص کامل و با معنویتی خاص، از انقلاب و خاک کشور صیانت کردند و در هر شرایطی آماده جانفشانی بودند ولی ما متاسفانه نتوانسته ایم این رشادت ها را برای نسل جدید  به آن عظمت و یگانگی  که با چشم خود دیدیم به درستی منتقل کنیم.

در پایان این جلسه با حضور مدیران سازمان از ۳۵ ایثارگر و فرزند شهید با اهدای لوح  یادبود تجلیل به عمل آمد.

روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

6.0.3.0
V6.0.3.0