شنبه, 9 مهر 1401
 
  • ساعت : ۹:۴:۱۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 232
  • کد خبر : ۱۶۹۸۶۵
دكتر خیام نكویی معاون وزیر و رئیس سازمان و هیأت همراه از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی بازدید كردند

دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان و هیأت همراه  از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی بازدید کردند

 

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی، شورای تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان خراسان جنوبی با حضور دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر ابراهیمی معاون سازمان و رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس مقری رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی، معاونان و مدیران و مسئولان بخش کشاورزی استان، اعضای هیأت علمی، محققان و همچنین مدعوان از دانشگاه بیرجند، جهاد دانشگاهی و برخی مقامات استان، برگزار شد.
دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان توجه به اولویت های بخش کشاورزی استان را مورد اشاره قرارداد و بکارگیری ظرفیت ها و توانمندی های مرکز در در رفع چالش های کشاورزی استان را ضروری دانست. وی ضرورت حفظ ذخایر ژنتیکی و تولید بذور گواهی شده را به عنوان یک وظیفه حاکمیتی یادآور شد و آینده پژوهی و باز کردن افق آینده کشاورزی استان را برای مسئولان اجرایی حائز اهمیت دانست.
دکتر خیام نکویی ایجاد بانک ژن گیاهان دارویی با مشارکت دانشگاه و استانداری را اقدام مثبتی ارزیابی کرد و از راه اندازی مجدد دوره‌های علمی کاربردی کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد. 
وی برنامه های در دست اقدام را برای این استان مورد اشاره قرار داد و توسعه هاب شتر، توجه به بهبود فعالیت هنرستان کشاورزی به منظور تربیت کشاورزان آینده، تجهیز آزمایشگاه کشت بافت، توسعه مرکز ترویج زرشک و عناب قائنات  را از جمله آن برشمرد. 
تشکیل جلسه در استانداری با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شهرستان های بیرجند و خوسف، سربیشه و نهبندان، قائن  و سایر مسئولان استانی به منظور جمع بندی مصوبات سفر پایان بخش سفر دکتر خیام نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان به خراسان جنوبی بود. 
مهندس مقری رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان ضمن تشکر از حضور دکتر خیام نکویی و همراهان ایشان، به ارائه عملکرد مرکز پرداخت. دکتر جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، از ظرفیت‌های بی نظیر استان در حوزه کشاورزی  چون نژاد خالص بز کرکی، وجود ژنوتیپ های مختلف زرشک و عناب و زعفران ، انواع گیاهان دارویی، هاب شتر و مانند آن سخن گفت. وی با تاکید بر اهمیت نقش آموزش در توسعه کشاورزی استان ، افزایش سهمیه جذب هیأت علمی استان ، ایجاد بانک ژن گیاهان دارویی، ایجاد آزمایشگاه کشت بافت، تامین نیرو و اعتبار لازم جهت هنرستان کشاورزی را درخواست کرد. 
 زیارت مزار شهدا ، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه بیرجند، نشست با معاونان استاندار، نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان جهاد کشاورزی و  رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان از دیگر برنامه های سفر دکتر خیام نکویی به خراسان جنوبی بود. 
دکتر خیام نکویی و هیأت همراه در این سفر یک روزه به شهرستان قائن به منظور بازدید از ظرفیت‌ها و امکانات پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی قائنات، به شهرستان سربیشه به منظور بازدید از ایستگاه بز کرکی سربیشه، عزیمت  کردند.
در ادامه سفر، وی با حضور در ایستگاه تحقیقات کشاورزی محمدیه مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی از طرح‌های پژوهشی در دست اقدام پژوهشگران، باغ الگویی و طرح های تحقیقاتی عناب و مزرعه تحقیقاتی ارقام سورگوم و ارزن بازدید کرد.  
ابلاغ حکم ابقای آقای مهندس مقری در سمت رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی نیز در پایان این جلسه توسط معاون وزیر جهاد کشاورزی انجام شد.

 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

6.0.3.0
V6.0.3.0