شنبه, 22 مرداد 1401
 
  • ساعت : ۱۳:۴۸:۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 970
  • کد خبر : ۱۳۱۶۷۵
با حضور دکتر رسول زارع قائم مقام سازمان:
از خدمات دكتر قربانعلی روشنی تقدیر و دكتر قربان قربانی به عنوان سرپرست موسسه تحقیقات پنبه كشور منصوب شد

با حضور دکتر رسول زارع قائم مقام سازمان:

از خدمات دکتر قربانعلی روشنی تقدیر و دكتر قربان قربانی به عنوان سرپرست موسسه تحقیقات پنبه كشور منصوب شد

مراسم تودیع و معارفه  سرپرست موسسه تحقیقات پنبه کشور با حضور دکتر رسول زارع قائم مقام سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان، مدیران و مسئولان جهاد کشاورزی استان، حجت الاسلام سایری نماینده ولی فقیه در استان گلستان، برگزار شد. در این مراسم از خدمات دکتر قربانعلی روشنی تقدیر و دكتر قربان قربانی طی حکمی از سوی دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان به عنوان رئیس موسسه تحقیقات پنبه كشور منصوب شد. 
به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات پنبه کشور، در این مراسم ابتدا دکتر روشنی در گزارشی به توضیح فعالیت های موسسه تحقیقات پنبه کشور در دوران تصدی مدیریت این موسسه پرداخت.  
دکتر زارع قائم مقام سازمان از تلاش‎ها و دستاوردهای ارزشمند دکتر روشنی در طی نزدیک به یک دهه مدیریت ایشان در موسسه تشکر و قدردانی کرد. وی با اشاره به ضرورت اجرای رویکردهای سازمان در اثربخشی تحقیقات از رئیس جدید موسسه تحقیقات پنبه کشور خواست از تجربیات ارزشمند ایشان در پیشبرد اهداف موسسه استفاده کنند. وی با اشاره به پتانسیل قابل توجه مناطق و مراکز تحقیقاتی کشور یادآور شد استفاده از این ظرفیت‎ها و توانمندی ها مخصوصاً نخبگان و محققان دانشگاهی برای استمرار دستاوردهای موسسه ضرورت دارد. وی با بیان این مطلب که  پروژه‎های تحقیقاتی که بهبود معیشت مردم و رونق کشاورزی را هدف قرار می دهد باید در اولویت قرار گیرد از دکتر قربان قربانی رئیس جدید موسسه خواست از ظرفیت و توانمندی موسسات مادری مثل پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، موسسه تحقیقات فنی و مهندسی و غیره در این راستا استفاده کند. قائم مقام سازمان ضمناً تاکید داشت که با محوریت سازمان جهاد کشاورزی استان به برگزاری جلسات مساله ‎یابی توجه ویژه‎ای شود. دکتر زارع در خاتمه سخنان خود  اعلام داشت سازمان با جدیت پشتیبان و حامی مدیریت جدید و برنامه‎ های آن خواهد بود. 
در ادامه دکتر قربانی سرپرست جدید موسسه تحقیقات پنبه کشور، از زحمات دکتر روشنی تقدیر نمود. وی  در ادامه رسالت اصلی موسسه تحقیقات پنبه کشور را معرفی ارقام جدید پنبه با عملکرد و درصد زودرسی بالا و متناسب با شرایط اقلیمی و سازگار با تنش های محیطی استان های مختلف جهت رفع نیاز کشاورزان پنبه کار کشور دانست. وی افزود که یکی دیگر از راهبردهای این موسسه اجرای طرح های تحقیقاتی در زمینه افزایش بهروری نهاده های کشاورزی و کاهش هزینه های تولید پنبه است تا ارقام جدید و روش های نوین پنبه کاری از نظر اقتصادی برای کشاورزان به صرفه و مناسب برای صنعت نساجی کشور باشند. 
در پایان این مراسم با حضور دکتر رسول زارع قائم مقام سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و مدیران استانی با اعطای لوح تقدیر از خدمات دکتر قربانعلی روشنی تقدیر و حکم مسئولیت دكتر قربان قربانی به عنوان سرپرست موسسه تحقیقات پنبه كشور به وی ابلاغ شد. 

 


 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

6.0.3.0
V6.0.3.0