چهارشنبه, 1 ارديبهشت 1400
 
 • ساعت : ۱۱:۲۸:۵۰
 • تاريخ :
   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ 
 • تعداد بازدید : 210
 • کد خبر : ۱۴۰۳۷۹
اولین برگه های انجمن بین المللی آزمون بذر (ISTA) توسط رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذرو نهال امضاء و ممهور شد

صدور اولین گواهی انجمن بین المللی آزمون بذر

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذرو نهال ، اولین برگه های نارنجی رنگ انجمن بین المللی آزمون بذر (ISTA) توسط رییس مؤسسه آقای دکتر محمد حسن عصاره امضاء و ممهور گردید.
آقای دکتر عصاره رئیس مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال در حین امضای اولین گواهی برگه بین المللی نارنجی رنگ (Orange Certificate) اظهار امیدواری نمودند پس از اخذ اعتبارنامه مؤسسه از انجمن بین المللی آزمون بذر، صدور گواهی های ایستا برای ارتقاء مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال به عنوان نماینده میهن اسلامی که عضویت خود را در فهرست شصت و سومین کشور در آزمایشگاه های مرجع (ISTA) ثبت نموده، قدمی مؤثر باشد.
وی افزود : انشاءا...  بتوانیم در منطقه خودمان به عنوان مرجع بین المللی، خدمات را به جامعه تولیدکنندگان، صادرکنندگان و وارد کنندگان بذر ارائه نماییم و خیر و برکت این واقعه شامل حال ملت شریف ایران واقع گردد و همچنین برای جمهوری اسلامی ایران باعث سربلندی و افتخار باشد.
شایان ذکر است این موضوع برای تجارت بین‌المللی بذر بسیار حائز اهمیت بوده و مزایای ویژه ای برای خریداران و فروشندگان بذر در واردات و صادرات خواهد داشت. با توجه به عضویت موسسه در برنامه بذری سازمان همکاری¬های اقتصادی و توسعه(OECD Seed Scheme) و دریافت اعتبارنامه صدور گواهی بین المللی اصالت و خلوص ژنتیکی بذر،  اخذ اعتبارنامه ایستا، شرایط فعالیت تجارت بذر در سطح بین الملل را برای تولیدکنندگان بذر کشور بطور کامل فراهم نموده است. علاوه بر آن، این امکان را ایجاد نموده است که به عنوان آزمایشگاه مجاز برای صدور گواهی بین المللی ایستا، تجارت بذر در سایر کشورها از طریق ایران و با گواهی های صادره از آزمایشگاه تجزیه کیفی بذر این مؤسسه انجام پذیرد.

 

امتیاز :  ۳.۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  6.0.3.0
  V6.0.3.0