جمعه, 15 فروردين 1399
 • ساعت : ۱۲:۵۲:۳۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ 
 • تعداد بازدید : 499
 • کد خبر : ۱۲۳۱۷۶
اعطای گواهی‌نامه نوع دوم مهارتی برای اولین بار در وزارت جهادكشاورزی
كسب گواهی‌نامه نوع دوم مهارتی برای اولین بار در وزارت جهادكشاورزی

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر بصام مدیرکل دفتر آموزش کارکنان موسسه آموزش و ترویج کشاورزی اعلام کرد که  برای اولین بار در وزارت جهادکشاورزی، مهندس اسفندیار اسکندری از همکاران معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان گیلان موفق به گذراندن 800 ساعت آموزش‌های موردنیاز برای اخذ گواهی‌نامه تخصصی - پژوهشی بر اساس مقررات پیش‌بینی شده در نظام آموزش کارمندان دولت، قبولی در آزمون جامع و ارایه موفق پایان‌نامه شده است . وی با گذراندن این مراحل موفق به  اخذ  گواهی‌نامه تخصصی- پژوهشی نوع دوم شده است که  ارزش آن از نظر استخدامی ( در شرایط احراز رشته شغلی ) از رتبه کارشناس دامپروری، به  کارشناسی ارشد ارتقاء یافته است.

قابل ذکر است که گواهینامه فوق الذکر توسط رییس مرکز آموزش مدیریت دولتی سازمان اداری و استخدامی کشور به مهندس اسفندیار اسکندری اعطا شد.

از امتیازات گواهی‌نامه نوع دوم می‌توان، به عنوان مدرک تحصیلی معادل، تمام امتیازات استخدامی مرتبط با مدارک دانشگاه همتراز در همان رشته شغلی و پست سازمانی اشاره کرد.

گفتنی است، گواهی‌نامه‌های آموزشی به دو دسته گواهی‌نامه نوع اول و نوع دوم دسته‌بندی می‌شود که نوع اول در پایان هر یک از دوره‌ها یا پودمان‌های آموزشی کوتاه مدت به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود و نوع دوم گواهی نامه‌هایی است که دارندگان آن می‌توانند از مزایای استخدامی نظیر فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانی برخوردار شوند.

سطوح گواهی‌نامه آموزشی نوع دوم: مهارتی، تخصصی و تخصصی – پژوهشی سطح(1) می‌باشد و اعطای گواهی‌نامه نوع دوم در صورت دارا بودن مدرک تحصیلی رسمی با ارزش علمی (به عنوان مدرک پایه) و دیگر شرایط لازم صرفاً یک بار در طول خدمت برای هر کارمند امکان‌پذیر است.

 

در همین رابطه  قابل ذکر است که یکی از کارشناسان مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی نیز در تاریخ 20 اسفندماه سال جاری با برگزاری جلسه دفاعیه از طرح تحقیقاتی خود موفق به اخذ گواهینامه نوع دوم (کارشناسی ارشد ) شد.

مهندس عقیلی گواری جلسه دفاعیه خود را  جهت دریافت گواهینامه نوع دوم ،  در ساختمان معاونت آموزش با حضور داور، اساتید راهنما و مشاور و نماینده سازمان مدیریت و برنامه استان مرکزی  برگزار نمود. 

 در این جلسه  دفاعیه که روز سه شنبه مورخ ۲۰ اسفندماه ۹۸ در ساختمان معاونت آموزش مرکز تحقیقات استان مرکزی برگزار شد ،  مهندس حسین عقیلی گواری از طرح تحقیقاتی خود با عنوان” اثرات سطوح مختلف آبیاری بر عملکرد زراعی و دارویی بابونه آلمانی “به راهنمایی دکتر مصطفی گودرزی (عضو هیات علمی بخش تحقیقات فنی و مهندسی مرکز ) و مشاوره  مهندس احمد اسدی (معاونت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی )  دفاع نمود  و با درجه عالی حایز دریافت گواهینامه نوع دوم در مقطع کارشناسی ارشد گردید.

 شایان ذکر است که داوری این طرح تحقیقاتی را دکتر عباس میرزاخانی(عضو هیات علمی بخش تحقیقات زراعی و باغی مرکز) برعهده داشت و   دکتر گودرزی ریاست مرکز تحقیقات کشاورزی استان مرکزی ، مهندس توسلی از سازمان مدیریت و برنامه استان بعنوان نماینده و مهندس نجیمی بعنوان دبیر کمیته برگزاری در این جلسه دفاعیه حضور داشتند.

 

http://manrrc.ir/wp-content/uploads/2020/03/image_2020_3_10-13_3_51_730_GZU-300x146.jpghttp://manrrc.ir/wp-content/uploads/2020/03/image_2020_3_10-13_3_53_520_1R0-300x146.jpg

 

 

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0