• ساعت : ۰۸:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ 
  • تعداد بازدید : 39
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت :
ارائه هشت دستاورد تكنولوژیك شركت های دانش بنیان در رویداد ملی سرمازدگی در بخش كشاورزی

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت :

ارائه هشت دستاورد تکنولوژیک شرکت های دانش بنیان در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی 

رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی ( چالش ها و راه کارها ) با حضور بیش از یکصد صاحب نظر و نوآور برگزار گردید و ضمن ارائه تحقیقات علمی ، دستاوردهای تکنولوژیک شرکت های دانش بنیان نیز معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان،  رئیس رویداد ملی سرمازدگی و رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت:  از ۸۳ مقاله ارسالی به این رویداد ملی ، ۶ مقاله به صورت سخنرانی و 50 مقاله در قالب پوستر ارائه شد.

محسن دادار افزود: از ۲۰ ایده فناورانه ارسالی از سراسر کشور هم  ۶ ایده به عنوان آثار برتر در این رویداد ملی یک روزه  انتخاب شد.

رئیس رویداد ملی سرمازدگی گفت: هشت شرکت دانش بنیان به ارائه دستاوردهای تکنولوژیک مرتبط به سرمازدگی پرداختند.

وی راهکارهای کاربردی، فناوری های نوین و ایده های فناورانه در مدیریت سرمازدگی، پیش آگاهی و پیش بینی سرمازدگی و یخبندان، همچنین مدیریت باغ و مزرعه ،قبل و بعد از سرمازدگی  را از محورهای این رویداد ملی برشمرد.

دادار افزود:  در پایان این رویداد ملی با امضاء تفاهم نامه دبیرخانه دائمی بررسی چالش ها وراهکارهای سرمازدگی در بخش کشاورزی کشور در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان آغاز به کار می کند.

مهردادمرادمند رئیس سازمان جهادکشاورزی  استان اصفهان، اهمیت مخاطرات بخش کشاورزی در تولید محصول و تهدیدات آن را مورد تاکید قرار داد و حضور پررنگ بخش تحقیقات جهت حل چالش‌ها را یک ضرورت برشمرد.

مدیرکل دفتر ترویج  دانش و فناوری کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کشور هم در این رویداد ملی با اشاره به اینکه از ۵ تا ۶ میلیون تن محصول کشاورزی که در کشور تولید می شود حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد آنها در مراحل مختلف از تولید تا سفره مصرف کننده  از بین می رود گفت: یکی از مهمترین علت آن ،مخاطره های اقلیمی بویژه سرمازدگی است.

عبدالله موموندی افزود: بین ۲۲ تا ۳۴ درصد از خسارت هایی که سالانه باعث از بین رفتن محصولات کشاورزی در کشور می شود مربوط به سرمازدگی بویژه در محصولات باغی است.

ارائه مقالات برتر و اهدای هدایای برگزیدگان از دیگر بخش های رویداد بود.

img_8382.jpgimg_8418.jpgimg_8345.jpgimg_8428.jpgimg_8342.jpgimg_8433.jpgimg_8489.jpg

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.4.0
    V6.1.4.0