شنبه, 9 مهر 1401
 
  • ساعت : ۱۲:۴۱:۲۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 465
  • کد خبر : ۱۷۲۳۲۴
با حضور مهندس کریم احمدی صومعه معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تات ;
مراسم تكریم و معارفه رئیس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان كردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان؛ دوشنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۱ مراسم تکریم و معارفه رئیسان قدیم و جدید مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی استان کردستان  با حضور مهندس کریم احمدی صومعه معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تات ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان، معاونان، مدیران و  مسئولان بخش های تحقیقاتی، محققان و کارشناسان مرکز تحقیقات کشاورزی کردستان در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان برگزار شد.

 حجت الاسلام ورمقانی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان  در سخنانی به بیان مباحثی در خصوص پذیرش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی پرداخت و  اظهار داشت : در پذیرش مسئولیت اولین مسئله صداقت و امانت داری است و اهمیت اجرای این مبحث بسیار ضروری است ، همچنین در پذیرش مسئولیت ، ریسک پذیر بودن و انجام کارهای مدون و دقیق و اخلاص در انجام کارها باید سرلوحه همه مسئولین قرار داشته باشد. 

وی از زحمات و تلاشهای 8 ساله دکتر سدری در طول تصدی ریاست مرکز  قدردانی کرد و انتصاب دکتر یوسفی به سمت رئیس مرکز  را تبریک گفت و برای مشارالیه آرزوی توفیق نمود.

دکتر سدری رئیس سابق مرکز طی سخنانی  با ارائه گزارش تصویری جامع ، به بیان عملکرد، دستاوردها و اقدامات انجام گرفته در زمان تصدی ریاست مرکز پرداخت وگزارشی از  اهم کارهای انجام گرفته ارائه داد. 

در این مراسم همچنین  دکتر اسکندری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، طی سخنانی از  مولفه های تحقیقات و آموزش به عنوان سند پیشرفت کشاورزی یاد کرد و اظهار داشت: با اجرای دقیق دستورالعمل ها و برنامه های کاربردی پژوهشی ، ترویجی و آموزش گندمکاران، خوشبختانه در زمینه تولید گندم در سال زراعی گذشته در استان و خرید تضمینی آن توسط دولت، مبلغ 7200 میلیارد تومان عاید کشاورزان کردستانی شده است  که این امر یکی از مولفه های مهم در زمینه درآمدزایی بخش کشاورزی برای استان است .

‌‌وی افزود: اولویت اول اقتصاد استان کردستان، کشاورزی است و حوزه کشاورزی اساسی ترین حوزه در زمینه کمک به اقتصاد مردم استان بحساب می آید و شاخص های اقتصادی بخش کشاورزی در مقایسه با دیگر شاخص ها، دارای اهمیت بسزائی در استان کردستان است.

رئیس سازمان جهاد کشاوزری کردستان  در ادامه سخنان خود از زحمات خالصانه ۸ ساله دکتر سدری، تشکر و قدردانی کرد و برای ایشان آرزوی  سلامتی و  توفیق روزافزون نمود.

مهندس کریم احمدی صومعه معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تات ، در بیاناتی به اهمیت شناخت دقیق نیازهای بخش اجرا توسط سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج اشاره کرد و اظهار داشت: لازم است که همه فعالیتهای تحقیقاتی، آموزشی و ترویجی در راستای تامین نیازها برنامه ریزی شود و برطرف کننده مسائل و مشکلات سازمان جهاد کشاورزی استان در حوزه کشاورزی باشد و ضرورت دارد که نیازهای بخش اجرا در مراکز به خوبی احصاء شده و در حوزه های مختلف ، این مهم با جدیت مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.  

وی اضافه کرد: متاسفانه در گذشته حلقه ارتباط تحقیقات و آموزش با حوزه اجرا گسسته بود، ولی خوشبختانه در سالهای اخیر این حلقه ارتباطی به خوبی ترمیم شده و این روند مثبت باعث شده که حتی بخشهای اجرایی بدنه وزرات جهادکشاورزی مدافع و محافظ سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی شوند.

مهندس احمدی صومعه تصریح نمود : یکی از وظایف اساسی مراکز تحقیقاتی و آموزشی تربیت کشاورزان پیشرو و مسلط در عرصه های تولید است، لذا لازم است تکنولوژی  و دانش های روز  به عرصه های تولید  ورود پیدا کنند  تا پتانسیل های ارزشمند موجود در زمینه های مختلف تولیدی در حوزه کشاورزی نظیر زراعت دیم و دیگر حوزه های مرتبط در استان کردستان ، به خوبی شکوفا شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان، با بیان اینکه نیروی انسانی مهمترین ابزار  برای انجام امور در عرصه های تحقیقاتی و آموزشی است اظهار داشت: دوره مدیریت ها همیشه با فراز و فرود همراه است و برای هیچکسی ماندگار نیست و سنگینی مسئولیت و پذیرش آن ، می طلبد که حد اعلای توان و نیرو به کار گرفته شود تا این بار مسئولیت به خوبی به مقصد هدایت شود. 

در ادامه این جلسه، دکتر یوسفی رئیس جدید مرکز تحقیقات کشاورزی کردستان، در سخنانی با تشکر از حسن اعتماد مسئولان سازمان ، به بیان گزیده ای از برنامه ها و اهداف خود در سمت جدید، در راستای پیشبرد برنامه های مرکز پرداخت و گفت: مشروح برنامه ها و اهداف آینده در چندین صفحه به مسئولان سازمان ارائه گردیده که امیدوارم با توکل بر خداوند متعال  و همکاری و همراهی سایر همکاران دلسوز مرکز بتوانم قدم های موثری در راستای انجام امورات محوله برداشته و اقدامات ارزشمندی در مجموعه تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان به سرانجام برسد. 

در پایان مهندس احمدی صومعه،  با اهدا لوح تقدیر از زحمات دکتر سدری  قدردانی کرد و  حکم انتصاب دکتر یوسفی به سمت رئیس جدید مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کردستان را به وی ابلاغ کرد. 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

6.0.3.0
V6.0.3.0