سه‌شنبه, 21 آبان 1398
 • ساعت : ۱۵:۴۴:۵۲
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ 
 • تعداد بازدید : 1490
 • کد خبر : ۱۱۲۲۲۲
با حضور دكتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان، بسته های اجرایی راهكارهای موسسه های تحقیقاتی تابعه سازمان در مقابله با تحریم ها بررسی شد

با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان، بسته های اجرایی راهکارهای موسسه های تحقیقاتی تابعه سازمان در مقابله با تحریم ها بررسی شد


نشست بررسی راهکارهای موسسه های تحقیقاتی در مقابله با تحریم ها ، با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان، دکتر رسول زارع  قائم مقام سازمان، معاونان سازمان، رئیسان موسسه های تحقیقاتی و جمعی از مدیران کل دفاتر ستادی دوشنبه 17 تیر در سالن اندیشه برگزار شد.
دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان با اشاره  به شرایط ویژه کشور در افزایش تحریم ها، بر ضرورت ارائه راهکارهایی که بتواند میزان واردات را در رفع نیازهای اساسی کشور، کاهش و ضریب خوداتکایی را افزایش دهد تاکید کرد. 
دکتر خاوازی با اشاره به توانمندی موسسه های تحقیقاتی در شناسایی مشکلات کلان کشور در زیر بخش حوزه تخصصی و ارائه راه حل برای آن، یادآور شد جلسات تخصصی مقابله با تحریم در وزارت جهادکشاورزی در حال برگزاری است که بخش تحقیقات نیز در کنار بخش اجرا به زودی بسته ای از راهکارهای اجرایی را برای برون رفت از تنگنای تحمیل شده ارائه خواهد کرد.
دکتر ارژنگ جوادی قائم مقام معاونت پژوهش و فناوری سازمان  با اشاره به ویژگی های راهکارهای کوتاه مدت برای رفع آثار تحریم، به مروری بر رئوس راهکارهای ارسال شده از سوی موسسه های تحقیقاتی پرداخت. وی هم چنین با انتقاد از نحوه تدوین برخی از گزارش های ارسالی، خواستار اصلاح آن ها با تاکید بر شفاف سازی شیوه اجرای راهکارها طبق قالب های مصوب شد. 
 در بخش دیگر این نشست آقایان دکتر نجفیان رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر ونهال، دکتر طالقانی رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندر قند، دکتر اسحاقی رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دکتر بهمنی سرپرست موسسه تحقیقات شیلات کشور،دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی، دکتر خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی،  ضمن ارائه گزارشی از راهکار های ویژه موسسه تحت مدیریت خود برای مقابله با تحریم ها بر ضرورت بکارگیری پتانسیل های موجود تاکید کردند.  
روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی 


 

امتیاز :  ۳/۲۵ |  مجموع :  ۴

برچسب ها

  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

  5.3.12.0
  V5.3.12.0