دوشنبه, 1 بهمن 1397
عنوان : دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته كشاورزی با حضور فعال سازمان تحقیقات آموزش ترویج كشاورزی آغاز به كار كرد
کد خبر : ۹۶۶۱۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ 
ساعت : ۱۵:۴۶:۱۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی با حضور فعال سازمان تحقیقات آموزش  ترویج کشاورزی آغاز به کار کرد

 

          دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی (اتماک آی فارم) روز چهارشنبه 21 شهریور، با حضور تعداد زیادی از شرکت ها و تولید کنندگان داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهران آغاز به کار کرد. مجری این نمایشگاه  شرکت "برساز رویداد پارس" و انجمن "تولید کنندگان تراکتور، کمباین، ماشین ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی   (ATMAK)" می باشد که با همکاری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی (معاونت ترویج و آموزش وزارت جهاد کشاورزی)، وزارت صنعت، معدن و تجارت، مخاطبان را با  جدیدترین دستاوردها و تکنولوژی های روز دنیا آشنا ساخته  و نیز بالا بردن سطح دانش کشاورزان و زمینه سازی تبادلات تجاری را دنبال می نماید.

       دکتر امیری لاریجانی مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی در سخنانی با توضیح در مورد اهداف نمایشگاه اظهار داشت: سال گذشته در نشستی که با انجمن تولید کنندگان ماشین آلات کشاورزی (اتماک) برگزار نمودیم، هدف کار خود را ارتباط و تعامل بیشتر با شرکت های تولید کننده ماشین آلات کشاورزی و صنایع وابسته عنوان نمودیم تا از این طریق بتوانیم  خدمتی را برای کشاورزان و بهره برداران ارائه دهیم، خوشبختانه با همکاری مجری نمایشگاه  "شرکت برساز رویداد پارس"، اولین نمایشگاه بین المللی در شهر آفتاب برگزار شد، و استقبال خوبی هم از آن به عمل آمد که منجر به توسعه مکانیزاسیون و ادوات کشاورزی گردید. همچنین با توجه به اینکه یکی از بزرگترین مشکلات ما در بخش کشاورزی، بحث افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید است مبحث مکانیزاسیون برای ما حائز اهمیت بسیار بوده، علاوه بر آن،  همگام با توسعه تکنولوژی هایی که در دنیا وجود دارد و مباحث فناوری های جدید چند فعالیت عمده و ارزشمند را در نظر داریم، یکی از آنها، موضوع کشاورزی هوشمند است که یک پاویون ویژه برای آن در نظر گرفته ایم و موضوع دیگر استارت آپ های کشاورزی است و موضوع کشاورزی حفاظتی بخصوص در شرائط دیم که در سال جاری پیگیری می شود.

         مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی با اشاره به مشارکت خوبی که در نمایشگاه سال گذشته بین دفتر ترویج،  مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانها و مدیریت ترویج استانها وجود داشت  خاطر نشان ساخت: بهره برداران، کارشناسان، مروجان و سایر علاقمندان در سال 96 بازدیدهای خوبی از  نمایشگاه داشتند، مطمئنا  نمایشگاه حاضر نیز مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت. وی افزود: در این نمایشگاه از کشورهای خارجی مانند ایتالیا و حاشیه دریای خزر غرفه هایی در نمایشگاه دائر می باشد و تعدادی از  سفرای خارجی نیز حضور یافته اند مطمئنا در سال های آتی این روند ادامه خواهد داشت همچنین  شرکت "برساز رویداد پارس" و انجمن "تولید کنندگان تراکتور، کمباین، ماشین ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی   (ATMAK)" تعامل خوبی با شرکت های متناظر خود در سراسر جهان برقرار نموده اند و تداوم این نمایشگاه می تواند در گستردگی  تعامل شرکت ها موثر باشد . ما با توجه به اینکه وظائف مهم دفتر ترویج را ، ترویج و توسعه تکنولوژی می دانیم برگزاری این قبیل رویدادها اعم از نمایشگاه و جشنواره ها را مهم ارزیابی می نماییم.

     دکتر امیری لاریجانی بازدید کنندگان را شامل طیف وسیعی از علاقمندان دانست و ابراز داشت: معمولا نمایشگاه های محصولی و موضوعی مخاطبان زیادی را در بر می گیرد ما بنا به وظیفه  و فراخوانی که منتشر نمودیم همه طیف های بخش کشاورزی را شامل بهره برداران، مروجان، کارشناسان، مدیران و روسای سازمان های جهاد کشاورزی را  مدنظر قرار داده ایم. تولید کنندگان، بهره برداران حوزه مکانیزاسیون ، اعضاء و ارکان تعاونی ها، شرکت های دانش بنیان همینطور جامعه دانشگاهی، اعضای هیات علمی از این رویداد بازدید خواهند داشت.

        وی با مهم دانستن اطلاع رسانی از طریق برگزاری نمایشگاه ها بیان داشت: در سال گذشته علاوه بر قراردادهایی که توسط شرکت های تولید کننده انجام شد، کشاورزان بازدید کننده نیز مستقلا درخواست هایی را برای خرید ماشین آلات ارائه نمودند که تعداد قابل قبولی ماشین آلات به فروش رسید. خوشبختانه این نمایشگاه نه تنها در حوزه ماشین آلات بلکه در سایر حوزه های کشاورزی نیز فعال است. اگرچه بخش اساسی کار در تکنولوژی ماشین آلات کشاورزی  است، اما صنایع وابسته مانند بحث کود، سم، سایر نهاده ها، حوزه آبیاری نیز آخرین تکنولوژی های خود را ارائه داده اند.

           مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی در رابطه به برگزاری سایر نمایشگاه ها در بخش کشاورزی بیان داشت: هر ساله نمایشگاه های دیگری در زمینه ماشین آلات کشاورزی و البته با ساختاری متفاوت برگزار می شود. این نمایشگاه به صورت تخصصی، جامع و کامل تر اطلاعات ماشین آلات کشاورزی را در اختیار بهره برداران قرار می دهد. برای مثال نمایشگاهی مانند اگریفود به حوزه صنایع غذایی، بذور و صنایع وابسته توجه بیشتری می نماید  مطمئنا ادغام کردن این رویدادها باعث می شود تعداد نمایشگاه ها و گستره اطلاع رسانی در این زمینه کاهش یابد بنابراین، برگزاری اختصاصی نمایشگاهی به ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی هم از نگاه بازدید کننده و هم از نظر طیف وسیعتری که تحت پوشش قرار می دهد، حائز اهمیت است. امیدواریم  از طریق این رویداد مهم با تلاش و کوشش هرچه بیشتر جهت رفع مشکل کشاورزان و بهره برداران همچنین تسهیل تولید و کاهش سختی کار و کاهش هزینه تولید، گام های موثری را برای بهره برداران و پایداری تولید برداریم.

 

روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش  و ترویج کشاورزی

 
 
 

نمایش تعداد بازدیدها : 543

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0