جمعه, 25 آبان 1397
عنوان : مهندس طهماسبی معاون وزیر جهاد كشاورزی در برنامه تلویزیونی بركت ، به تشریح برنامه ها و چالش های بخش باغبانی ایران پرداخت
کد خبر : ۹۵۰۸۷
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۰ 
ساعت : ۹:۵۷:۴۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

تشریح برنامه ها و چالش های بخش باغبانی ایران در برنامه برکت

 

مهندس طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، روز نهم مردادماه سال جاری  با حضور در استودیو کشاورز به تشریح برنامه‌ها و چالش‌های بخش باغبانی در ایران پرداخت.

به گزارش روابط عمومی آموزش و ترویج، معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در این برنامه ، هدف و مأموریت اصلی وزارتخانه را نشر دانش و نوآوری‌ها در محیط‌ های تولید و افزایش بهره‌وری در واحد سطح برشمرد و تأکید نمود : اگر این دو مهم را سر لوحه کارمان قرار دهیم ، میتوانیم شاهد ارتقا ئ بخش کشاورزی باشیم.

وی در ادامه اظهار داشت : یکی از سیاست‌های وزارتخانه احیاء و تشکیل زنجیره‌های تولید و پس از تولید، فرآوری و نگهداری است، در واقع این زنجیره‌ها باعث کوتاه شدن فاصله بین مراکز تولید و مصرف می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله تنش آب در کشور اشاره کرد و ادامه داد: اکنون که کشور ما دچار خشکسالی است باید اخلاق آبی را در سطح خانواده، اجتماع و در بخش کشاورزی نشر دهیم.
وی با اشاره به موضوع  کسب و کارهای آینده، تاکید نمود: 
اقتصاد خانوارهای کشاورزی ، یکی از عوامل کلیدی در رونق بخش کشاورزی است که این مهم وابسته به  تولید حداکثری محصول با حداقل هزینه است. 

مهندس طهماسبی  در پایان تصریح کرد: ترویج می‌تواند پیشتاز باشد و کشاورز را نسبت به دستاوردهای جدید آگاه کند ، در واقع باید اطلاعات جدید در اختیار کارشناسان پهنه قرار داده شود تا آن ها بتوانند به کشاورزان  آموزش‌های لازم را ارائه دهند، نقش اساسی ترویج این است ،  که تا به حال نیز خوب عمل کرده است. 
 

نمایش تعداد بازدیدها : 431

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0