دوشنبه, 2 مهر 1397
عنوان : برگزاری روز ملی مزرعه با حضور معاونین وزیر جهاد كشاورزی در ایستگاه ملی "گاودشت" شهرستان بابل
کد خبر : ۹۱۴۷۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ 
ساعت : ۹:۱۳:۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برگزاری روز ملی مزرعه با حضور معاونین وزیر جهاد کشاورزی در ایستگاه ملی "گاودشت" شهرستان بابل 

مراسم روز ملی مزرعه در روز  24 اردیبهشت ماه جاری با حضور دکتر رضایی ،  معاون امور تولیدات دامی وزرات جهاد کشاورزی و دکتر اسکندر زند  ، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و تنی چند  از مسئولین وزارت جهاد کشاورزی و   مقامات محلی  با هدف معرفی نژادهای آمیخته هلشتاین، مونت بیلیارد، سمینتال، معرفی گوسفند نژاد زل و نیز کشت مخلوط علوفه برای جایگزینی یونجه در تغذیه دام در ایستگاه ملی گاودشت استان مازندران برگزار شد.

دکتر رضایی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت :  روز ملی مزرعه ترکیبی از ترویج و شناساندن پتانسیل و استعدادهای بخش کشاورزی به دامداران می باشد و توسعه نژاد دام های دومنظوره در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در وزارت جهاد کشاورزی است .وی در ادامه افزود : نقش ترویج در حوزه دامپروری باید پررنگ تر باشد.

 معاون وزیرجهاد در امور تولیدات دامی همچنین با اشاره به افزایش تولیدات دامی امسال در کشورگفت: پارسال 10 میلیون و 200 هزار تن شیر تولید شد که این رقم امسال با افزایش تولیدحدود 5 درصد پیش بینی شده است.
رضایی میزان گوشت مرغ تولید شده در کشور را پارسال 2 میلیون و 200 هزار تن اعلام و خاطرنشان کرد: همچنین با وجود شیوع آنفولانزای فوق حاد در مرغداریها پارسال 880 هزار تن تولید تخم مرغ داشتیم.

دکتر زند  نیز طی سخنانی اعلام داشت  : تلفیق زراعت و دامپروری موجب افزایش درآمد کشاورزی در منطقه خواهد شد و ایستگاه گاودشت می تواند به عنوان یکی از ایستگاه های تحقیق و توسعه اصلی کشور  باشد.
معرفی نژاد گاو دو منظوره، حفظ واصلاح نژاد گوسفند زل، کشت مخلوط علوفه، بکارگیری آخرین یافته های تحقیقاتی، فناوری های جدید و ایجاد مهارت لازم در کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی از جمله اهداف همایش روز مزرعه در گاودشت اعلام شد.در این همایش بیش از 250 تن ازمحققان، مروجان، کارشناسان بخش تخصصی و اجرا و بهره برداران موضوعی بخش کشاورزی حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 410

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0