دوشنبه, 25 تير 1397
عنوان : در كمیته هماهنگی امور پژوهش، فناوری و انتقال یافته های سازمان براهمیت سامانه های الكترونیكی و استفاده از امكانات مؤثر در این سامانه ها تاكید شد
کد خبر : ۸۸۸۷۷
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ 
ساعت : ۱۵:۳۱:۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

در کمیته هماهنگی امور پژوهش، فناوری و انتقال یافته های سازمان براهمیت سامانه های الکترونیکی و استفاده از امکانات مؤثر در این سامانه ها تاکید شد

 

         جلسه یکصدو هفتاد و دومین کمیته هماهنگی امور پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها روز سه شنبه 22 اسفندماه جاری، با حضور دکتر رسول زارع معاون پژوهش و فناوری سازمان، دکتر حسن عسکری قائم مقام معاونت پژوهش و فناوری، دکتر  فرازمند رئیس مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی، دکتر طالقانی مدیرکل دفتر امور پژوهشی، ، دکتر امیری نیا  مشاور  دفتر  امور پژوهشی ، و معاونان پژوهش فناوری و انتقال یافته های موسسه های تحقیقاتی و پژوهشکده ها در سالن اندیشه سازمان برگزار شد. این نشست با هدف بررسی درخصوص اولین هم اندیشی معاونان پژوهش و فناوری و انتقال یافته های موسسه ها و مراکز تحقیقاتی که در اردیبهشت ماه سال 1397  برگزارخواهد شد و همچنین ارائه گزارش سامانه های پروژه ها، گزارش نهایی آزمایشگاه ها، اثربخشی و غیره – ارائه اهم اخبار پژوهشی توسط موسسه های تحقیقاتی و پژوهشکده ها و سایر موضوعاهای مورد نظر دیگر مورد بحث وبررسی قرارگرفت.

      دکتر رسول زارع معاون پژوهش و فناوری سازمان طی سخنانی با تشریح اهمیت کاربرد سامانه های الکترونیکی اثربخشی سازمان به امکانات موثر به این سامانه اشاره کرد و افزود: با بهره برداری  از سامانه ها ی الکترونیکی اثربخشی، می توان فعالیت های پژوهشی را به آسانی و سهولت انجام داد وی ابراز داشت: چنانچه در جمع کمیته های علمی و فنی موسسه ها به این جمع بندی برسیم که تغییراتی  در این سامانه ایجاد شود حتما با نظر معاونت های پژوهشی، تغییرات مورد نیاز را ایجاد خواهیم کرد و این انعطاف پذیری در طراحی سامانه درنظر گرفته شده است. دکتر زارع با اشاره به برگزاری اولین هم اندیشی معاونان پژوهش و فناوری در اردیبهشت ماه سال 97 خاطرنشان ساخت: لازم است هرسال یک هم اندیشی با محورهای مختلف پژوهشی برگزار شود تا  ضمن شناخت نیازهای پژوهشی، تشریک مساعی و اتفاق نظر بین معاونان برای انجام کارهای آینده ایجاد شود.

      دکتر فرازمند رئیس مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی با ارائه گزارشی از سامانه های الکترونیکی پروژه ها، گزارش نهایی، اثربخشی سازمان، توضیحاتی را در مورد ارتباط محققان و معاونتها  از طریق این سامانه ها با کارشناسان مرکز فناوری و پیگیری درخواستها را بیان داشت. وی در مورد سامانه اثربخشی که بهره برداری از آن شروع گردیده است بیان نمود: طراحی این سامانه براساس آئین نامه ارتقاء مرتبه اعضای هیات علمی، طراحی شده است و در 12 آیتم و تعدادی زیرمجموعه و حدود 20 الی 30 فرم در نظر گرفته شده است . وی اعلام داشت روسای کمیته ها و معاونان پژوهشی دسترسی کامل به سامانه اثربخشی سازمان داشته و در داشبورد خود کلیه درخواستها را می توانند بررسی نمایند.

     دکتر طالقانی مدیرکل دفتر امور پژوهشی سازمان ضمن پاسخ به سوال های مطروحه از سوی معاونان پژوهشی در رابطه با نحوه عملکرد سامانه الکترونیکی اثربخشی سازمان، نحوه نمره دهی به گزارش نهایی محققان را در سامانه توضیح داد و بیان نمود بحث  گزارش گیری سامانه  برای اولین بار در سال  1397 انجام خواهد یافت.

    دکتر امیری نیا مشاور دفتر امور پژوهشی طی سخنانی با ارائه گزارشی از جلسه های ساماندهی آزمایشگاه ها در سال جاری ، توضیحاتی را در مورد تکمیل این سامانه ها و آموزش آن در سال آینده، بیان نمود مباحثی را  در خصوص انتخاب آزمایشگاه برتر، تکمیل سامانه آزمایشگاه، برگزاری دوره های آموزشی مربوطه، تدوین و تبیین مباحث استاندارد سازی آزمایشگاه و برگزاری چهل جلسه کارگروه را تشریح کرد. دکتر امیری نیا ابراز داشت: با جمع بندی نظرات اخذ شده از موسسه های تحقیقاتی و استعلام از آنان، دوره های آموزشی جدید طراحی شده و برای همکاران در سال 97  قابل استفاده می باشد و شرکت درآن  فرصتی برای افزایش آگاهی ها خواهدبود.

     دکتر عسکری قائم مقام معاونت پژوهش و فناوری گزارشی را در مورد برگزاری اولین همایش معاونان پژوهش و فناوری و انتقال یافته های موسسه ها و مراکز تحقیقاتی در سال آینده ارائه داد و ابراز داشت: با توجه به نظرات شرکت کنندگان و سیاست های پیش روی سازمان، همایش سال آینده برای تبادل نظر بیشتر برگزار خواهد شد و می تواند به عنوان یک کارگاه آموزشی مطرح شود. وی با تاکید بر این موضوع که برگزاری همایش با حضور معاونان پژوهشی مراکز، باعث تسهیل کارها می شود خاطرنشان ساخت: موضوع های مطرح شده در این هم اندیشی، حاصل نظرات معاونتها و احصاء نظرها بوده است و در صورت ضرورت می توان موضوع ها را اولویت بندی کرده تا در فرصت کوتاه هم اندیشی، تعداد سه یا چهار موضوع انتخاب و به صورت پنل های تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

      سپس اهم اخبار پژوهشی موسسه های تحقیقاتی و پژوهشکده ها توسط معاونان حاضر در جلسه بیان و جمع بندی مطالب توسط دکتر زارع معاون پژوهش و فناوری سازمان انجام یافت همچنین در این نشست  به معاونان پژوهشی موسسه های تحقیقاتی حاضر در جلسه لوح تقدیری از سوی دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی اهداء گردید..

 

                                                                 روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی


نمایش تعداد بازدیدها : 287

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0