اقتصاد مقاومتي ، تولید - اشتغال             
شنبه, 1 مهر 1396
عنوان : بازدید رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی و هیات همراه از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی كردستان
کد خبر : ۷۳۲۱۵
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ 
ساعت : ۲۲:۵:۲۴

 بازدید  رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی و هیات همراه از مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی كردستان

روز چهارشنبه 30 فرودين ماه سال 1396،  دكتر اسکندر زند ، معاون  وزير جهاد كشاورزي و رئيس سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي به همراه  آقایان : دکتر نجفیان ( رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر) ،  دکتر رضایی ( رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی )، دکتر موسوی ( مسئول هماهنگی امور مراکز تحقیقاتی، آموزشی و مدیریت ترویج استانها در سازمان تحقیقات)  و  دکتر صادقیان مطهر ( نماینده ایکاردا در ایران ) از مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي كردستان بازديد نموده  و در مراسمی که به منظور استقبال از ایشان ترتیب داده شده بود شرکت کردند.

مراسم یاد شده در سالن اجتماعات معاونت آموزش مرکز راس ساعت 9 صبح روز چهارشنبه  برگزار گردید و کلیه مسئولین و همکاران شاغل در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان  کردستان ، در این مراسم شرکت داشتند.

در ابتداي مراسم كه با تلاوتي آياتي چند از كلام الله مجيد و پخش سرود ملی جمهوري اسلامي آغاز شد ، ابتدا  آقاي دکتر سدري ( رئيس مركز تحقيقات و آموزش كردستان) ضمن خوشآمدگويي و اظهار خوشحالي از سفر آقاي دكتر زند و هيات همراه به كردستان، با ارائه گزارشی  تصويري  و مبسوط  به بيان وضعيت مركز در تمامی بخشهای تحقیقاتی و ستادی پرداخت .

در ادامه جلسه يك نفر از  اعضاي هيات علمي و يك نفر از اعضاي غيرهيات علمي به  نمايندگي از همكاران خود به بيان نقطه  نظرات،  خواسته ها و مطالبات همكاران پرداخته و خواسته های  خود را به سمع ریاست محترم سازمان رساندند.

در ادامه مراسم، آقاي دكتر اسکندر  زند ، با حضور در جايگاه به ايراد  سخنراني  پرداخت . مشارالیه  در ابتداي سخنان خود ضمن تشكر و قدرداني از زحمات همكاران شاغل در مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی كردستان، وظايف شش گانه سازمان را تشريح نموده و به اطلاع حاضرین رساندند.

 رئیس سازمان تحقیقات وظايف شش گانه سازمان را شامل  :‌ 1- پژوهش و فنآوري ، 2- توليد محصولات فنآورانه 3- ثبت و نظارت 4- مديريت ذخاير و 5- تحقيقات و ترويج  برشمرده  و در ادامه به بيان دستآوردهاي سازمان پرداختند و در ادامه به این نکته اشاره کردند که : سالانه 150 دستآورد تحقيقاتي در سازمان داريم و توليد حدود 100درصدي داروهاي دامي، 50 درصد داروهاي طيور و عمده واكسنهاي انساني، و همچنين توليد 6500 هسته بذر نیز از دستآوردهای شاخص سازمان می باشد.

وي ادامه داد: وظايف اصلی ديگر سازمان، تعيين محقق معين، تالار ترويج، انتقال يافته و آموزش كاركنان و بهره برداران را نيز در بر می گیرد.

دكتر زند ، سازمان را داراي نقطه عطف مهمي  در زمينه ارتفاء امورات  پرسنلي و اداري مالي برشمرد و گفت: هيات امنايي شدن سازمان مهمترين نقطه عطف سازمان بوده  و این مهم جز با تلاش مجدانه و مستمر مسئولین در ستاد سازمان قابل تحقق نبود.

وي در ادامه به تبيين برنامه هاي خود در بدو ورود به سازمان پرداخت و اعلام كرد كه در سه ماهه اول فعاليت به نوشتن برنامه هاي سازمان سپري شد و طي مدت تصدي رياست سازمان با اجراي موفق آئين نامه دانشگاهها اكنون در تمامي زمينه ها با دانشگاهها شرايط يكساني برقرار شده و كاملاً مطابق آئين نامه دانشگاهها در سازمان تحقيقات عمل مي شود.

رياست سازمان تحقيقات، با اشاره به نظرات بيان شده نمايندگان همكاران اظهار داشتند: بايد قدردان شرايط حاضر بود، زيرا اكنون بهترين فرصت مطالعاتي در اختيار اعضاي هيات علمي و محققين قرار گرفته و با توجه شرايط مساعد پرداختي ها اکنون مسير از سمت دانشگاهها و ساير ارگانهاي مرتبط  به طرف سازمان منعكس گرديده و مطالبات و خواسته هاي پرسنلي طوري انجام شده كه هیچکس حاضر به خروج از سازمان نیست بلکه بخشهای دیگر متمایل به خدمت در زیر مجموعه سازمان تحقیقات هستند.

ایشان افزودند: با اجراي قانون هيات امناي شدن سازمان ، درصدي از پرداختي هاي پرسنل لازم است از درآمدهاي مراكز تامين گردد. چون كه در زمينه تامین منابع مالی چاره اي جز اين نيست، زيرا دولت بخشي از هزينه ها و پرداختي هاي سازمان را تقبل مي كند و مجبوريم  مابقي  هزينه ها را از طريق اقدامات و كوششهاي بيشتر در خصوص درآمد زايي انجام دهيم .

وی در ادامه  به وضعيت  نسبت پرسنل هيات علمي به غير هيات علمي اشاره کرد و  اظهار داشت که : اصلاح اين امر لازمه اجراي شعار اصلي سازمان در خصوص چابك سازي و اثرگذاري سازمان مي باشد  و لازم است این امر به مرور زمان تحقق پیدا کند.

معاون وزير جهاد كشاورزي  برنامه بعدي سازمان  را نوسازي آن بيان كرد و اظهار داشت که در اين خصوص نير اقدامات خوبي به انجام رسيده است.

وی با اشاره به برنامه چهارم سازمان كه افزايش اثربخشي است، اظهار داشت: آنچه براي سازمان مهم است خروجي آن است ، نه تعداد طرحها و تصويب و اجراي آنها و لذا  لازم است این مهم  در سرلوحه تمام فعالیتهای مراکز قرار گیرد.

مشارالیه ادامه داد:  در حال حاضر سامانه علم سنجي ايجاد شده و سامانه اثربخشي در آموزش و ترويج و ديگر حوزه ها نيز در حال اجرا مي باشد. همچنين برنامه پنجم سازمان نظارت و ارزشيابي است و این امر سازمان را هوشمند سازد. و  يكي از برنامه هاي بزرگ سازمان چابك سازي و هوشمندسازي است .

وي در پايان سخنانش همه همكاران زیر مجموعه سازمان را به تلاش مضاعف در زمينه تغيير نگرش كاركنان به طرف كارمحوري خواستار و تلاش روزافزون جهت فرهنگ سازي اهميت كار و تلاش را مهترین عامل در پیشرفت سازمان برشمرد و اظهار داشت : بايد در اين زمينه تلاشها به سمت كار در مزرعه برود و فعاليتها و اقدامات محققان  در آن مسیر قرار گیرد.

در پايان مراسم  با اهداء لوح تقدير و جوايز ،  از محققان و همكاران برتر مركز تحقيقات آموزش كشاورزي و منابع طبيعي كردستان توسط  دكتر زند تقدير به عمل آمد.
نمایش تعداد بازدیدها : 412

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پيوندها
پیوندهای مهم مراکز تحقیقاتی و آموزشی استانی موسسات/ پژوهشکده ها و مراکز ملی دفاتر ستادي

  وزارت جهاد كشاورزي
  کتابخانه مجازی کشاورزی
  سرویس پست الکترونیکی سازمان
  درج اخبار برای نمایندگان
  حوزه نمايندگي ولي فقيه سازمان
  دبیرخانه جذب هیئت علمی سازمان
  دبیرخانه کارگروه ارتقای نظام سلامت اداری
  نظام جامع پیشنهادات سازمان
  سامانه مدیریت طرح های پژوهشی
  سامانه دستاوردهای پژوهشی
  سامانه جامع آماری سازمان
  سامانه همکاری با دانشگاه ها،...
  فرم های سازمانی
  كميته فناوري نانو وزارت جهاد كشاورزي
  مدیریت برنامه ريزي استراتژيك سازمان
  تعاونی مسکن سازمان
  حوزه مقاومت بسيج

قزوین  
قم
کرمان
کهکیلویه و بویر احمد
کردستان
کرمانشاه
گلستان
گیلان
لرستان
مازندران
مرکزی
هرمزگان
همدان
یزد
مركز ترويج وتوسعه تكنولوژي هراز 
مركز ترويج وتوسعه تكنولوژي دامغان
مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)
آذربایجان شرقي 
آذربایجان غربی 
اردبیل 
اصفهان 
ایلام 
بلوچستان(ایرانشهر)
بوشهر 
تهران 
جنوب کرمان 
چهارمحال و بختیاری 
خراسان جنوبی  
خراسان رضوی 
خراسان شمالی 
خوزستان 
زنجان
سمنان
سیستان (زابل) 
شاهرود
صفي آباد(دزفول)  
فارس 
موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی 
موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه بذر چغندر قند 
موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر 
موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان درياي خزر
موسسه تحقیقات علوم باغبانی
موسسه تحقيقات برنج کشور 
موسسه تحقيقات پنبه
موسسه تحقيقات ثبت و گواهي بذر و نهال 
موسسه تحقيقات جنگلها و مراتع
موسسه تحقيقات خاک و آب 
موسسه تحقيقات علوم دامي کشور 
موسسه تحقيقات علوم شيلاتی کشور 
موسسه تحقيقات فني مهندسي و کشاورزي 
موسسه تحقيقات كشاورزي ديم كشور 
موسسه تحقيقات گياه پزشكي كشور  
موسسه تحقيقات واکسن وسرم سازي رازي 
پژوهشگاه بيوتکنولوژي کشاورزي
پژوهشکده حفاظت خاک و آبخيزداري 
مرکز تحقيقات ابريشم 
مرکز ملي تحقيقات شوري
 مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی 
 اداره روابط عمومي
 دفتر نظارت و ارزشيابي
 حراست سازمان
 دفتر ارتباطات علمی و همکاریهای بین المللی
 دفتر برنامه ریزی و پایش امور پژوهشی
 دفتر امورفناوري 
 دبیرخانه های هیات ممیزه و امنا 
 اداره كل امور مالي 
 دفتر منابع انسانی و نوسازی اداری 
 دفتر برنامه،بودجه و آمار 
 دفتر خدمات فني، مهندسی و پشتیبانی 
 معاونت ترویج کشاورزی 
 دفتر ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی و شبکه ترویج  
 دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی
 دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری 
  دفتر شبكه دانش و رسانه هاي ترويجي 
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8