اقتصاد مقاومتي ، تولید - اشتغال             
دوشنبه, 4 ارديبهشت 1396
عنوان : دكترمسعود هاشم زاده به عنوان رئیس جدید مؤسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی منصوب و معرفی و از خدمات دكتر كهرام تقدیرشد
کد خبر : ۷۲۸۶۹
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ 
ساعت : ۱۷:۴۲:۴۴

 

دکترمسعود هاشم زاده به عنوان رئیس جدید مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ، منصوب و  معرفی و از خدمات دکتر کهرام تقدیرشد

 

          جلسه تودیع و معارفه رئیس جدید موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی  چهارشنبه 23 فروردین96 با حضور دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی ، دکتر مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور،مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان تحقیقات و جمعی از اعضائ هیات علمی ، محققان، کارشناسان و همکاران آن مؤسسه برگزارشد.

در این مراسم دکتر مسعود هاشم زاده ( که از سوی وزیر جهاد کشاورزی به سمت ریاست  موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی منصوب شده است) معرفی و از خدمات دکتر حمیدکهرام رئیس سابق مؤسسه تقدیر بعمل آمد. 

         در این مراسم  دکتر اسکندر زند معاون وزیرجهاد کشاورزی و رئیس سازمان  تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی ، طی سخنانی  ضمن قدردانی از خدمات ارزنده  دکتر کهرام در موسسه رازی ، وی را فردی با اخلاق ، مومن ، با تجربه ، قابل احترام  و متعهد به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران معرفی نمود . 

دکتر اسکندر زند در قسمت دیگری از سخنان خود  با یادآوری خدمات ارزنده دکتر هاشم زاده در سازمان دامپزشکی کشور،  همکاری ایشان با موسسه رازی را بسیار مغتنم برشمرد و همچنین  از دکتر خلج  رئیس سازمان دامپزشکی که امکان این همکاری را بوجود آورده ،  قدردانی نمود.

رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی  با یادآوری حوزه وظائف و فعالیت های سازمان (شامل پژوهش و فناوری، آموزش، ترویج کشاورزی، تولید محصولات فناوران، نظارت ثبت و گواهی، مدیریت ذخایر ژنتیکی و تنوع زیستی )  چابک سازی این امور در سازمان با توجه به رویکرد هوشمند سازی را ضروری دانست .

وی تصریح نمود که از سال 2015 وارد عصر جدیدی شده ائیم که آن عصر دیجیتالی کردن کارها است و سازمان می کوشد تا در این راستا ، با طراحی و راه اندازی تعداد زیادی از سامانه ها، دقت و سرعت فعالیت ها را ارتقاء بخشد.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود  تاکید نمود که  موسسه رازی  باید بکوشد تا  در زمینه هوشمند سازی و مانیتور کردن کلیه فعالیت های خود  اقدام نماید و  واگذاری دانش فنی  موسسه رازی  به بخش خصوصی را  کاربزرگی دانست که مسیر  خود را بخوبی  طی کرده است .

دکترزند درادامه یادآورشد: در سالی که با عنوان اقتصاد مقاومتی،  اشتغال و تولید نامگذاری شده، انتظار داریم موسسه رازی برنامه خوبی را برای کمک به اشتغال از طریق واگذاری دانش فنی و ارتقاء کیفیت تولید و کاهش واردات ارائه دهد و به این وسیله ما هم بتوانیم در اقتصاد مقاومتی نقش خود را ایفا نمائیم.

          حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه نیز  طی سخنانی با تبریک میلاد مبارک حضرت علی علیه السلام و اهمیت ولایت امیرالمومنین (ع) ، خدمت گزاری در موسسه رازی را - که چشم همه مردم و مسوولان به آن است -  بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید نمود که  باید تلاش شود رضایت نظام و دولت  در این عرصه حاصل شود. وی همچنین اظهار داشت که  همکاران و دست اندرکاران موسسه رازی  باید سعی نمایند که  جایگاه موسسه را ارتقاء  بخشیده و  با ایجاد انگیزه کاری در مجموعه سازمانی ،  از خدمات عموم همکاران کمال بهره را ببرند.

        دکتر شفیعی از اعضاء هیات امناء و پیشکسوت موسسه رازی نیز در این مراسم طی سخنانی  با ذکر تاریخچه و تحولاتی که  در آن موسسه  رخ د اده است ، دوران مدیریت دکتر کهرام را دورانی روبه رشد برشمرد که با کمال جدیت و  توان  برای اعتلای تحقیقات در موسسه رازی تلاش نمود.

مشارالیه  همچنین  از دکتر هاشم زاده به عنوان مدیری یاد کرد که با کم و کیف فعالیت ها و ظرفیت های موسسه رازی آشنا است و می تواند برای مشکلات و مسائل پیش رو ، راه حل های مناسبی را ارائه دهد. 

         دکتر حمید کهرام رئیس سابق موسسه رازی نیز  ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های بعمل آمده در طول دوران مدیریتش ، ابراز امیدواری کرد که  فعالیت هایی که طی  دوران سه سال و نیم  فعالیت خود  آغاز نموده ،  توسط رئیس جدید موسسه رازی  ادامه و استمرار یابد.

 وی بودجه موسسه را در سال 91 حدود 60 تا 65 میلیارد تومان عنوان کرد که در سال 95 به 142 میلیارد تومان افرایش یافته است  و اظهار امیدواری نمود که با تلاش تولید کنندگان در بخشهای تولیدی و سایر بخشها  ، هم تولید  افزایش  یابد و هم در بخش بازرگانی فروش خوبی حاصل گردد .

دکتر کهرام تلاش در جهت بهره گیری از اعتبارات بند  "واو"   بودجه ای دولت را یکی دیگر از موفقیت های موسسه در سال گذشته دانست که باعث شد بخشی از حقوق کارکنان از این طریق تامین شود که این  امر  به تامین بودجه موسسه رازی کمک شایانی نمود. وی جذب 50 عضو جدید هیات علمی را از دیگر فعالیت ها ی قابل توجه دانست که همکاری این اعضاء تازه نفس در کنار 100 عضو پیشکسوت موسسه ،  می تواند افق روشن تری را برای  فعالیتهای پژوهشی موسسه رقم بزند.

        دکتر مسعود هاشم زاده رئیس جدید موسسه رازی نیز در این مراسم طی سخنانی  با کارآمد خواندن فعالیت های موسسه رازی ، آن را مرکزی حیاتی برشمرد  و  اظهار داشت که  بسیاری از افراد ،  آشنایی کاملی به کارهای پزشکی و دامپزشکی ندارند و باید دانست که دامپزشکی از دو بعد سلامت و تامین غذای سالم  ، حائز اهمیت به سزائی است و موسسه رازی ،  بال اصلی و عملیاتی  این دو مورد محسوب می شود و همچنین سازمان دامپزشکی نیز بدون خدمات موسسه رازی نمی تواند به فعالیت هایش بطور کامل عمق دهد.

وی افزود: موسسه رازی با قدمت زیادی که دارد و مدیران ارشد و لایقی که به خود دیده است ، نقاط قوت بسیاری دارد و چنانچه نقاط ضعفی هم  باشد  ، می توان با فعالیت همکاران آن را مرتفع ساخت. وی زحمات مدیران سابق موسسه  در جهت اعتلا و انسجام فعالیت ها را قابل توجه دانست که هریک با شیوه های مختلف این وظائف را به انجام رسانده اند.

وی در ادامه یاد آورشد: مدیری در موسسه رازی می تواند موفق باشد که با ایجاد همدلی ، به ارتقاء هماهنگی  بپردازد و با مشخص کردن اهداف در هر رده ، حرکت مجموعه را سرعت بخشد. دکتر هاشم زاده  سپس به این نکته اشاره نمود که  مسیری که دکتر کهرام و گروه  وی شروع نموده (شامل تعیین استراتژی و برنامه و ... ) ما نیز موظف هستیم این برنامه ها را مطالعه و بررسی کرده ، نقاط  قوت و ضعف آن را بشناسیم و برنامه را ادامه دهیم و بدون شک  این برنامه ها در حوزه علمی و  مدیریت  علمی نقش به سزائی دارند و امید است در عرصه  فعالیت های جمعی  و همکاری با سایر همکاران ، به موفقیت های بیشتری دست یابیم.

       در این مراسم از سوی مهندس حجتی وزیرجهاد کشاورزی، دکتر مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی و دکتر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی ،  برای تشکر از خدمات ارزنده دکتر کهرام در دوران فعالیت و تصدی مدیریت موسسه رازی ، لوح های تقدیر به مشارالیه  اعطا شد  و با اهدای گل و دیگر  هدایا از ایشان تقدیر به عمل آمد.

روابط عمومی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

 

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     


بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 
پيوندها
پیوندهای مهم مراکز تحقیقاتی و آموزشی استانی موسسات/ پژوهشکده ها و مراکز ملی دفاتر ستادي

  وزارت جهاد كشاورزي
  کتابخانه مجازی کشاورزی
  سرویس پست الکترونیکی سازمان
  درج اخبار برای نمایندگان
  حوزه نمايندگي ولي فقيه سازمان
  دبیرخانه جذب هیئت علمی سازمان
  دبیرخانه کارگروه ارتقای نظام سلامت اداری
  نظام جامع پیشنهادات سازمان
  سامانه مدیریت طرح های پژوهشی
  سامانه دستاوردهای پژوهشی
  سامانه جامع آماری سازمان
  سامانه همکاری با دانشگاه ها،...
  فرم های سازمانی
  كميته فناوري نانو وزارت جهاد كشاورزي
  مدیریت برنامه ريزي استراتژيك سازمان
  تعاونی مسکن سازمان
  حوزه مقاومت بسيج

قزوین  
قم
کرمان
کهکیلویه و بویر احمد
کردستان
کرمانشاه
گلستان
گیلان
لرستان
مازندران
مرکزی
هرمزگان
همدان
یزد
مركز ترويج وتوسعه تكنولوژي هراز 
مركز ترويج وتوسعه تكنولوژي دامغان
مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)
آذربایجان شرقي 
آذربایجان غربی 
اردبیل 
اصفهان 
ایلام 
بلوچستان(ایرانشهر)
بوشهر 
تهران 
جنوب کرمان 
چهارمحال و بختیاری 
خراسان جنوبی  
خراسان رضوی 
خراسان شمالی 
خوزستان 
زنجان
شاهرود
سمنان
سیستان (زابل) 
صفي آباد(دزفول)  
فارس 
موسسه آموزش عالی علمی - کاربردی 
موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه بذر چغندر قند 
موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر 
موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان درياي خزر
موسسه تحقیقات علوم باغبانی
موسسه تحقيقات برنج کشور 
موسسه تحقيقات پنبه
موسسه تحقيقات ثبت و گواهي بذر و نهال 
موسسه تحقيقات جنگلها و مراتع
موسسه تحقيقات خاک و آب 
موسسه تحقيقات علوم دامي کشور 
موسسه تحقيقات علوم شيلاتی کشور 
موسسه تحقيقات فني مهندسي و کشاورزي 
موسسه تحقيقات كشاورزي ديم كشور 
موسسه تحقيقات گياه پزشكي كشور  
موسسه تحقيقات واکسن وسرم سازي رازي 
پژوهشكده بيوتکنولوژي کشاورزي
پژوهشکده حفاظت خاک و آبخيزداري 
مرکز تحقيقات ابريشم 
مرکز ملي تحقيقات شوري
 مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی 
 اداره روابط عمومي
 دفتر نظارت و ارزشيابي
 حراست سازمان
 دفتر ارتباطات علمی و همکاریهای بین المللی
 دفتر برنامه ریزی و پایش امور پژوهشی
 دفتر امورفناوري 
 دبیرخانه های هیات ممیزه و امنا 
 اداره كل امور مالي 
 دفتر منابع انسانی و نوسازی اداری 
 دفتر برنامه،بودجه و آمار 
 دفتر خدمات فني، مهندسی و پشتیبانی 
 دفتر آموزش بهره برداران 
 دفتر آموزش کارکنان 
 معاونت ترویج کشاورزی 
 دفتر بسیج سازندگی و شبکه عاملین ترویج 
 دفتر ترویج کشاورزی و منابع طبیعی
 دفتر امور زنان روستایی و عشایری 
 دفتر شبكه ملي تلويزيوني كشاورزي و رسانه هاي ترويجي  
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8