چهارشنبه, 29 اسفند 1397
عنوان : در نشست شورای CGIAR  سازمان از همكاری روسای مراكز ایكاردا و سیمیت در ایران قدردانی شد
کد خبر : ۱۰۰۸۸۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
ساعت : ۱۵:۲۰:۲۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

در نشست شورای CGIAR  سازمان از همکاری روسای مراکز ایکاردا و سیمیت در ایران قدردانی شد

 

         درنشست شورای CGIAR سازمان روز دوشنبه 12 آذرماه سال جاری که با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر زارع معاون پژوهش و فناوری سازمان، دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر نجفیان رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، دکتر گلکاری رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور، دکتر پورداد مسئول پروژه ایران- سیمیت، دکتر ولی نسب مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی، برگزار شد، از همکاری ارزشمند دکتر صادقیان رئیس دفتر نمایندگی ایکاردا در ایران و دکتر کمالی رئیس دفتر نمایندگی سیمیت در ایران طی سنوات گذشته قدردانی شد.

       در بخش نخست از این مراسم دکتر مومنی دبیر شورا و رئیس گروه مراکز CGIAR با اشاره به سابقه فعالیت های این دو استاد فرهیخته، همکاری آنها در زمینه فعالیت های مرتبط با CGIAR را بسیار تاثیرگذار دانست و از همکاری  آنان با دفتر ارتباطات علمی و همکاریهای بین المللی سازمان تشکر و قدردانی کرد.

          در ادامه دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با تجلیل از همکاری ارزنده آقایان دکتر کمالی و دکتر صادقیان طی سالهای گذشته، در سخنانی تلاش مستمر این محققان را ارج نهاد و شخصیت پرتلاش ایشان را الگوی موفقی برای محققان کشور برشمرد. وی دکتر صادقیان را یکی از موفق ترین معاونان تحقیقاتی سازمان تحقیقات کشاورزی نام برد که خدمات گرانبهایی در زمان تصدی پست معاونت برای سازمان تحقیقات از خود به یادگار گذاشته است. رئیس سازمان همچنین یادآور شد دکتر کمالی با سابقه درخشان کاری در بخش کشاورزی، به عنوان یک چهره ملی و دانشمندی ارزشمند شناخته می شود  ولازم است سازمان مسیری را طراحی کند تا اعضای هیات علمی بتوانند از خدمات ارزنده علمی این دو همکار محترم در سالهای آینده نیز بهره­مند شوند.        

        دکتر رسول زارع معاون پژوهش و فناوری سازمان با تقدیر از دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی سازمان برای برنامه ریزی این نشست، به بیان سابقه همکاری با دکتر صادقیان و دکتر کمالی پرداخت و بیان داشت: این دو عزیز هریک خدمات شایسته­ای را در سازمان تحقیقات کشاورزی به عنوان یک ارگان معتبر تحقیقاتی انجام داده­اند و در سال های فعالیت در مرکز بین المللی ایکاردا و سیمیت نیز تلاش های ارزنده ای انجام دادند که برای کشور افتخار آفرین بوده است؛ همچنین سازمان نیز از کمک های فکری و خدمات علمی ایشان بهره مند شده است.

      دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع با اشاره به سابقه آشنایی خود با دکتر صادقیان و دکتر کمالی، سال های همکاری با ایشان را از سال های ارزشمند کاری خود برشمرد و از ایشان به عنوان دو استاد ارزشمند در بخش کشاورزی نام برد. وی ابراز امیدواری کرد بتوان از تجربیات گرانبها و توصیه های ارزشمند این دو فرهیخته در سال های آینده نیز بهره مند شد.

        دکتر نجفیان رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال وبذر ضمن تشکر از آقایان دکتر کمالی و دکتر صادقیان خاطر نشان ساخت که این موسسه طی سال های گذشته از هر دو مرکز مهم بین المللی سیمیت و ایکاردا استفاده زیادی کرده است و تلاش این نمایندگان در توسعه فعالیت های علمی موسسه بسیار تاثیر گذار بوده است.

          دکتر گلکاری رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم با اشاره به اینکه بسیاری از ارقام ایرانی معرفی شده توسط موسسه دارای منشا و مبدا از سیمیت و ایکاردا هستند ضمن قدردانی از تلاش های ارزنده این دو استاد فرزانه، ابراز امیدواری نمود همچنان این همکاری ادامه پیدا کند.  

        دکتر پورداد مسئول پروژه ایران- سیمیت ضمن ابراز خرسندی از همکاری با آقای دکتر کمالی و آقای دکتر صادقیان طی سال های گذشته انتخاب دکتر کمالی از طرف سیمیت به عنوان رئیس دفتر نمایندگی در ایران را ابتکارعملی دانست که با عملکرد بسیار خوب دکتر کمالی باعث شد سیمیت متمایل به انتخاب نمایندگان بیشتری از کشورهای محل فعالیت آنها باشد.      

          دکتر ولی نسب مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری های بین المللی در سخنان خود با اشاره به مشی علمی همکاران طی سال های گذشته ابراز داشت:  علم همراه با اخلاق زیبنده محققان است و دکتر صادقیان و دکتر کمالی هرکدام دارای حسن اخلاق در فعالیت های علمی بوده اند. وی هدف نشست را تجلیل و احترام به دانشمندان و پیشکسوتان بخش کشاورزی دانست و آن را وظیفه ای حائز اهمیت برشمرد و بیان داشت باید از دانش و تجربیات علمی همه مفاخر سازمان بهره برد و به نحو مقتضی و اداری ارتباط خود را حفظ نمود.

        در بخش دیگری از این نشست، دکتر صادقیان رئیس دفتر نمایندگی ایکاردا در ایران و دکتر کمالی رئیس دفتر نمایندگی سیمیت در ایران  طی سخنان جداگانه، ضمن تشریح همکاری های دوجانبه ایران با مراکز بین المللی، از برگزار کنندگان جلسه  قدردانی نمودند و بیان داشتند اگرچه با وجود تحریم های جهانی، فعالیت های بین المللی ایران در بخش های علمی با محدودیت هایی روبرو است اما  تکنولوژی های زیادی در این سالها به ایران منتقل شده و جای امیدواری است این پروژه ها و تجربیات ارزشمند با حمایت سازمان تحقیقات در سال های آینده نیز دنبال شود و شاهد موفقیت های فراوان در طرح های تحقیقاتی باشیم. 

         در بخش پایانی این نشست، با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان، دکتر زارع معاون پژوهش و فناوری و دکتر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع  لوح یادبود به آقایان دکتر کمالی و دکتر صادقیان از طرف سازمان اهداء شد. هم چنین روسای موسسه های تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر و موسسه تحقیقات دیم کشور نیز  به رسم یادبود هدایا و لوح تقدیر به آقایان دکترکمالی و دکتر صادقیان اهدا نمودند. 

 

روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 386

بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی می باشد.

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0